Důležité informace

Milí rodiče, 

  • po pár týdnech distančního vzdělávání se ukazují efektivní a neefektivní metody a strategie. Po kontrole úkolů vidím, že spousta dětí úkoly odevzdává po termínu a nebo vůbec. Tyto děti jsem oslovila v chatu v Teams a poté informovala rodiče žáků, kterých se to týká, protože kdybychom byli ve škole, žáci by si tuto informaci poznačili do ŽK. Teď si nejsem jistá, jak do toho vidíte…
  • Úkoly jsem doposud zadávala na celý týden vždy v pondělí ráno a termínem odevzdání do pátku večer. Od následujícího týdne zkusím zadávat úkoly každý den ráno s termínem odevzdání v ten samý den a bez možnosti odevzdání později. Poté si s žáka zhodnotíme, co je lepší.
  • Další změnou bude, že ve čtvrtek a v pátek si vyhradím na každého žáka 15 minut a spojím se s ním podle rozpisu online, abych si prověřila jejich znalosti individuálně. Bude to prostor, kde si budeme moci vysvětlit, to čemu nerozumí, popřípadě si jen ověřím, že vše zvládají. Zaměřím se na ČJ a M.
  • Dětem vždy nabízím, ať se mi ozývají, pokud něčemu nerozumí, ale neděje se to. Pak odevzdávají úkoly plné chyb. Proto znovu zde zdůrazňuji, abyste jim to připomněli. Zavoláme si společně online a já jim cokoliv můžu individuálně poradit. 
  • Běžně v listopadu probíhají tripartitní třídní schůzky, kde probíráme prospěch dětí. Předpokládám, že teď víte lépe než kdo jiný, jak na tom Vaše děti jsou. Pokud byste se i přesto chtěli sejít a cokoliv probrat, napište mi a uděláme tripartity online. 
  • A poslední informace je pro rodiče žáků, kteří mají zájem o přihlášení dítěte na víceleté gymnázium. Napište mi email a já Vám zašlu informace.

Všem Vám také děkuji za velkou pomoc a podporu při vzdělání, kterou dětem poskytujete!

S pozdravem,

JV

Comments are closed.