Učivo 8.6. – 12. 6.

Milí páťáci,

ve druhém červnovém týdnu čekají některé z vás důležité zkoušky. Všem držím palce a přeji pevné nervy. Na některé se budu těšit opět ve škole, na některé při našem hovoru v úterý ve 14. hod. Doufám, že jste všichni v pořádku a udržujete si dobrou předprázdninovou náladu, se kterou hravě zvládnete další várku učiva. Nezapomeňte také prosím, že tento týden končí přihlašování na adaptační kurz a pro zájemce objednávky pohádek od Boženy Němcové, nahrané našimi učiteli.

Mějte se krásně

BJ

Český jazyk

• PS s. 52, 53, 54 (Budete dělat při online hodině, prosím vydržte a nevyplňujte dopředu 🙂
  • Přečti si příběh v Teams a do sešitu na sloh nebo ČJ odpověz na otázku č. 1.

Matematika

• V učebnici si pročti s. 88 a 89 a vyber si tři cvičení, která vypracuješ do sešitu matematika.
  • PS s. 35, 42 (pokud nemáš dokončeno), 43

PDVL

• Vlastivěda – pokračuj s prací na referátu o Tvém vybraném kraji. Doporučuji zhlédnout krátká videa České pexeso

Dějepis

• Přečti si v učebnici s. 46, 47 a vzpomeň si na náš školní projekt na začátku školního roku. V Teams najdeš pracovní list k vyplnění. (Nalep nebo napiš odpovědi do sešitu.)

Přírodověda

• V učebnici si pročti s. 61 a 62. Do sešitu vytvoř z obrázků potravinovou pyramidu. Nezapomeň na popisky jednotlivých pater. Zda sis zapamatoval všechny informace o vylučovací soustavě, si ověř na pracovním listě v Teams.

Vylučovací soustava Vektor potravinová pyramida koncept #49162465 | fotobanka Fotky&Foto

HV

• Zadání úkolu najdeš v Teams. Na vypracování máš dva týdny. Pošli, popř. konzultuj s paní učitelkou Štempákovou přes email: stempakova@zseden.cz

Angličtina

Skupina paní učitelky Drahorádové, Buňkové a Polanské: v Teams

Skupina paní učitelky Svobodové:

Ahoj, nové zadání na AJ.

1, Učebnice str. 67, 68, 69 ústně

2,Slovíčka 6B

Zapiš si do sešitu, nebo nalep gramatiku:

Přítomný čas průběhový a přítomný čas prostý:

přítomný čas PROSTÝ přítomný čas PRŮBĚHOVÝ
work, he works
don’t work, he doesn’t work
Do you work? Does he work?
am working, he is working
I‘m not working, he isn’t working
Are you working? Is he working?
Přítomný prostý čas popisuje obecné stavy, stálé dějeobvyklé či pravidelné činnosti. Přítomný čas průběhový popisuje právě probíhající činnosti.
live in Prague.
He comes from Germany.
go to the movies every week.
Jack is watching TV.
Somebody is waiting for you.
Not now! I‘m working.