Týdenní plán 20. – 24. 4.

Milé děti, 

děkuji Vám i rodičům, za posílání úkolů, o které si píši. Pokud někdy zapomenete, nic se neděje, věřím, že každý z Vás doma pracuje, jak nejlépe umí. A pokud si s něčím nevíte rady, přeskočte to a nebo mě kontaktujte na email. Jestliže nemáte doma, kde tisknout, vždy přepište jen část cvičení nebo příkladů.

Společně se spojíme online v úterý a ve čtvrtek v 10 hodin v Týmu 4.C. Opět připomínám, že je to dobrovolné a pokud se nemůžete z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, nic se neděje. V úterý se podíváme na PDVL a ve čtvrtek tentokrát PDVL a budeme dělat to, co je v týdenním plánu.

Český jazyk:

Tentokrát budete opakovat vzor pán a vyjmenovaná slova:

  • PS str. 51 celá – pomáhejte si tabulkou, kterou jste si přepsali a uvědomujte si, ve kterém pádě je doplňované slovo, abyste doplnili správnou koncovku
  • pracovní listVS 

 

Matematika:

V matematice budete tento týden počítat s velkými čísly, takže si dávej pozor na správné zapisování číselných řádů (jednotky, desítky, stovky, tisíce,…):

  • PS str. 19/3
  • PS str. 20/7
  • PS str. 22/3
  • PS str. 24/9 – Nezapomeňte, že násobení a dělení mají přednost!
  • PS str. 25/4
  • PS str. 28/4 – Nezapomeňte, že násobení a dělení mají přednost. Ve třetím a čtvrtém sloupečku se musí sobě rovnat výsledky levé a pravé strany!

PDVL dějepisná část:

Přečtěte si v uč. na str. 35 a 36 o husitském vojsku a husitských válkách. Zápis o husitských válkách si uděláme stručně pomocí myšlenkové mapy na online hodině v úterý. Pro ty, kteří se nezúčastní, zápis vložím sem. 

husitské války zápis + píseň k poslechu z bitvy u Domažlic

Dalším úkolem tentokrát bude, abyste si doma sami, jakýmkoliv způsobem vytvořili husitské zbraně (jsou na str. 35 nebo najděte na internetu). Doporučuji využít – alobal, párátka, provázek, špejle/klacek, ale klidně i jen udělejte z papíru. Zde je fotka pro inspiraci. Prosím o zaslání fotky, pokud to bude možné, na email. Kdyby se vám to nedařilo, tak se tím netrapte, má to být hlavně zábava…

Školní akce - ZŠ Kraslice, Dukelská ulice

A pro pobavení, takhle se budu zlobit, když to neuděláte!!! Fotka je z roku 2014 z vysokoškolských kolejí, kdy jsem připravovala téma Husité na praxi pro jiné děti, kdy jsem se teprve učila být učitelkou. 🙂

Na obrázku může být: 1 person, standing a indoor

 

PDVL přírodověda:

 

PDVL zeměpisná část: 

Ve čtvrtek se na online výuce podíváme na zemědělství ČR v uč. na str. 35. Opět si uděláme krátký zápis (ze str. 35) do sešitu, který sem vložím pro ty, kteří se nemohou zúčastnit. 

zápis z online výuky: Zemědělství ČR

 

Mějte pěkné dny. 

S pozdravem,

Hantáková

 

Comments are closed.