Týdenní plán 6. – 8. 4.

Milé děti,

tentokrát máte úkoly jen na 3 dny, protože ve čtvrtek by byly velikonoční prázdniny a v pátek je státní svátek – Velký pátek.

Také nezapomeňte, že spojíme se zase v úterý 7. 4. v 10 hodin online! Je to dobrovolné. Budeme probírat PDVL, před výukou si přečti zadané stránky v uč.! (viz dole↓)

Také Vám i rodičům moc děkuji za splněné úkoly, které mi posíláte. V dopisech jsou občas pravopisné chyby, ale tentokrát mi šlo o formu, aby měl dopis vše, co má mít. A to bylo téměř vždy splněno.

Český jazyk:

Zopakujte si vzory píseň a kost. Pomáhejte si tabulkou v uč. na str. 76 nebo sešitem, kam jste si skloňování vzorů měly přepsat.

PS str. 49 celá

Dobrovolné: PS str. 74 a 75 + diktáty na str. 78

Matematika:

Zopakujte si jednotky objemu na pracovním listu. Využívejte tabulku, kterou jste si měli minulý týden přepsat do sešitu. Pracovní list: jednotky objemu

Dále si připomeňte dělení se zbytkem v uč. str. 73/4. Příklady piště do sešitu a poproste rodiče, aby mi toto cvičení vyfotili/naskenovali a poslali, abych měla kontrolu, jak na tom jste.

Pokud někdo zapomněl jak na to, tohle video Vám pomůže:

PDVL dějepisná část:

Minulý týden jste se měli podívat na videa o husitství. Tento týden si PDVL uděláme společně při online výuce v úterý v 10 hod. Všichni si předtím ale sami přečtěte str. 34 a 35!!! Pokud se nebudete moci zúčastnit, po výuce sem na web vložím vše, co uděláme.

Jan Hus a jeho doba zápis, který jsme udělali při online výuce si vytiskněte nebo přepište do sešitu.

Z dalších PDVL tento týden úkoly nebudou.

TV, VV, PČ, HV – úkoly bude vždy zadávat paní vychovatelka Novotná:

Milé děti, určitě víte, že se blíží Velikonoce, a většina z vás bude barvit vajíčka nebo vyrábět kraslice. Jsem zvědavá na vaše výtvory. Kdo nebudete barvit vajíčka, tak mi kraslice nakreslete na papír.
Venku už má být teplo, tak vyražte na chvíli s rodiči ven a pořádně se protáhněte a proběhněte se.
No a doma si si můžete pustit oblíbenou píseň a při ní si nejen zazpívat, ale i zatancovat.
Myslím na vás a těším se, až se uvidíme.
Dana Novotná

Užijte si doma společný čas s rodinou!