Týdenní plán 23. – 27. 3.

Milé děti,

moc Vás všechny zdravím a přestože je fajn si ráno pospat o hodinku déle, moc mi chybíte a raději bych byla s Vámi ve škole. Během týdne vymyslím, jak se s Vámi spojit a mohli bychom si zkusit udělat video hovor nebo něco podobného. Nikdo z rodičů mi nepsal o radu, takže věřím, že vše zvládáte.

Nezapomínejte využít čas doma i ke čtení. Naskenuji Vám sem i nějaké čtenářské listy. Pokud nemáte možnost si je vytisknout, zkuste si je doma přepsat podle sebe. To platí i o pracovních listech – co zvládneš, to si přepiš.

Když budete vypracovávat různá cvičení, prosím, piště vždy do sešitu zadání, abychom se v tom dokázali orientovat (například do sešitu ČJ – uč. 50/2). Děkuji.

Zde jsou tedy úkoly na další týden:

Český jazyk:

Tento týden se zase vrátíme ke vzorům:

• Dodělej stránky 47 a 48 v PS
  • Vzor píseň:
    • uč. str. 79 – přečti žluté rámečky
    • uč. str. 76 – přepiš do sešitu skloňování vzoru píseň a vyznač koncovky
    • uč. str. 79/ 3, 4, 5 – přepiš do sešitu – dávej pozor na koncovky, pomoz si tabulkou, kterou sis přepsal
  • vzor kost:
    • uč. str. 80 – přečti žluté rámečky
    • uč. str. 76 – přepiš do sešitu skloňování vzoru kost a vyznač koncovky
    • uč. str. 80/ 1, 2, 4 – přepsat do sešitu
  • pracovní list
  • trocha hudební výchovy 🙂 :

Dobrovolné procvičování:

vzory středního rodu

vzory ženského rodu

vzory ženského rodu 2

Matematika:

• Procvičuj sčítání a odčítání do 10 000, zaokrouhlování na pracovních listech. Jestli je nemáš kde vytisknout, příklady si přepiš:

• A teď pozor, než bude dělat převody jednotek délky z učebnice, podívej se první na PDVL přírodovědu.
  • uč. 66/druhý oranž.rámeček + cv. 10 – převeď na decimetry
  • uč. 67/ oranž. rámeček + cv. 13 – převeď na centimetry
  • uč. 68/ oranž. rámeček + cv. 18 – převeď na metry

PDVL dějepisná část:

• podívej se na videa o gotice (gotickém slohu):
  • do sešitu si přepiš/překresli modrou pyramidu ze strany 33: Přehled společenské vrstvy obyvatel ve středověku a uvědom si, koho bylo nejvíce

PDVL přírodověda:

• vlastnosti látek – délka:
    • uč. str. 34 – přečti
    • udělej si zápis do sešitu: Jednotky délky

PDVL zeměpisná část:

• podnebí a počasí v ČR – uč. na str. 32 – přečti
  • vytiskni (nebo přepiš), doplň a nalep do sešitu prac. listpodnebí – Nezapomeň udělat úkol 4!