Plán 18.3. – 25. 3.

Milí páťáci,

děkuji za postupné zasílání úkolů. Jde vám to výborně.

Zde následují úkoly na další týden:

Český jazyk:

  • V PS dokonči do strany 29
  • Přihlaš se na www.umimeto.org, heslo: Eden5CJ a vypracuj úkol na čtení s porozuměním (pokud by vám úkol nešel otevřít, najít, napište mi prosím na e-mail a vyřešíme to)
  • najdi si čas na čtení pěkné knížky

Matematika: ke splnění úkolů z učebnice budeš potřebovat minci a sešit čtverečky

  • uč. s. 68/2, 6 – do sešitu čtverečky si překresli hřiště. Napiš svůj odhad a ověř si jeho správnost experimentem s mincí. Graficky zaznamenej, jak Ti to bude vyhovovat. 
  • v PS dokonči s. 14

PDVL:

Přírodověda: Přečti si v učebnici s. 43. Vyber si jedno zvíře, které u nás nežije ve volné přírodě, a vyhledej o něm co nejvíce informací, jako je tomu v učebnici v růžovém rámečku. Do sešitu zvíře nakresli, nebo nalep jeho obrázek a připiš informace, které jsi vyhledal.

Vlastivěda: Přečti si v učebnici s. 60, většinu už znáš z přírodovědy. Do sešitu si napiš pás mírný, subtropický a tropický a ke každému pásu podle mapy zapiš tři země, které se v něm nachází.

Dějepis: Nalistuj v učebnici s. 34 – opakování. Ve cvičení a) si vyber jeden z námětů k opakování a vypracuj tento námět do sešitu. Překresli si do sešitu časovou osu s událostmi. (Pomůže Ti cvičení c))

Bude prima, když využijete pořad UčíTelka na čt2 – pro páťáky vždy v 11:30.

Děkuji, že se snažíte úkoly vypracovat nejlépe, jak je ve vašich silách. 

Přeji hodně zdraví a příjemně strávené dny s rodinou

B. Jandová

 

 

 

 

 

Comments are closed.