Akce prosinec

14. 12. Bruslení

18. 12. 16:00 – Vánoční tvoření pro děti a rodiče

V úterý 18.12. od 16 hod se bude v naší třídě konat vánoční dílna pro děti a rodiče.  Akce je dobrovolná. Zkusíte si společně s dětmi vyrobit vánoční výrobky  (přání, lampičku, řetěz…) Prosím do pátku poslat po dětech lísteček, zda budete mít čas přijít.  Děkuji.

20. 12. – Vánoční burza

Školní parlament každoročně pořádá před Vánoci burzu. Děti si mohou přinést věci k prodeji (většinou vyřazené, co už doma nechtějí, s čím si již nehrají). Je zakázáno prodávat jídlo a pití. Rozmyslí si, za kolik hračku/knížku prodají, mohou mít i nalepenou nebo vyrobenou cenovku (v cenových relacích 5, 10, 15, 20, 30, 50Kč). Samozřejmě mohou smlouvat, slevovat, vyměňovat. Kdo chce, může i nakupovat. Vybavte je prosím peněženkou a drobnými mincemi. Pomozte prosím dětem s výběrem zboží, pohovořte o nakládání a hospodaření s penězi.

21. 12. – Vánoční besídka ve třídě

Poslední školní den v tomto kalendářním roce, v pátek 21. prosince, se nebudeme učit. Uvaříme si vánoční čaj a ochutnáme vánoční cukroví (prosím, aby si děti přinesly plastový hrneček a kdo může, přinese malou krabičku s cukrovím či jiné drobné pohoštění). U vánočního stromečku se odehraje vánoční tombola.

Chlapci připraví a zabalí klučičí dárek (v balicím papíru nebo taštičce bez jmenovky, zhruba v hodnotě 50,-Kč), děvčata zase dárek holčičí. Prosím o přinesení v týdnu od 17. do 20.12., ideálně můžete předat v ÚT 18.12. při vánoční dílně. Dárečky očíslujeme a každý, kdo dárek přinesl, si také jeden odnese. Pokud by děti chtěli obdarovat  ještě někoho dalšího, dárečky s podpisem dáme také pod stromeček.

Děkuji za spolupráci.