Informace ke konci škol. roku

blíží se nám konec školního roku. Mám pro Vás několik důležitých informací:

Plavání bude probíhat až do předposledního týdne, tj. poslední plavání proběhne 20. 6.

Angličtina bude probíhat rovněž do předposledního týdne, poslední skupina ji bude mít ve čtvrtek 21. 6.

Poslední týden školy budou třídnické práce, děti už se nebudou učit podle rozvrhu. Některý z dní před prázdninami vyrazíme na zmrzlinu nebo do Gutovky.

Děti si před koncem roku odnesou výkresy, kufříky, ručníky, tělocviky a vyklidí skříňky (odnesou věci, vytřou, pokud bude třeba a nechají odemčené). Pokud děti ke konci roku odjíždí na dovolenou, všechny tyto věci se musí vyřešit před odjezdem. Pokud budou děti chybět i na vysvědčení, prosím o zprávu předem. Vysvědčení bude možné si vyzvednout během prázdnin v kanceláři školy.

O hlavních prázdninách prosím o každodenní čtení nahlas, alespoň 10 minut. Některé děti za poslední měsíc opět zapomínaly číst a je to znát. Velké prázdniny jsou především o odpočinku, žádné povinné úkoly děti nedostanou, kromě čtení, které je velmi důležité. Ve třetí třídě je čekají vyjmenovaná a příbuzná slova a slovní druhy, což je obtížné, pokud je špatné porozumění textu a nedostatečná slovní zásoba. Čtení je tou nejlepší průpravou, aby učení dětí proběhlo bez potíží.

V příštím školním roce budu třídní učitelkou dětí i nadále já. Třetí třída je o skok složitější, než třída druhá, ale my už se známe a máme vše nacvičeno, tak doufám, že proběhne bez potíží. Všechny potřebné informace o pomůckách a sešitech se dozvíte během prázdnin.