Komunikace s družinou, mobily, tablety ve škole a ŽK

po třídních schůzkách jsem mluvila s paní vychovatelkou Landovou v družině ohledně komunikace. Paní Landová Vás prosí, abyste komunikovali pouze přes deníček, který si děti mají nosit.

Na třídních schůzkách jsem se zapomněla zmínit o mobilech a tabletech ve škole. Ve školním řádu je napsáno, že žák má ve škole mobil vypnutý a schovaný v aktovce. Děti o tom ví, někdy to zkouší, ale ve třídě to relativně funguje. V družině mají děti dovoleno nosit si tyto věci jen v pátek. Některé děti tvrdí, že si mobil nosí kvůli komunikaci s rodiči. Myslím si, že to ale není potřeba. Dítě je v družině, pokud dojde k nějaké změně s jeho vyzvedáváním, stačí zavolat přímo do družiny. Předejde se tak ztrátám, jeho zničení či nevhodnému využívání (zasílání nevhodných sms kamarádům).

Také jsem chtěla poprosit, abyste doplnili dětem kopii kartičky zdravotní pojišťovny a dopsali variabilní symbol na druhou stranu, kdo tak ještě neudělal.

Děti, které chyběli ve středu, mají za úkol dodělat listnaté stromy v sešitě.

Děkuji za spolupráci.