Informace ke škole v přírodě

V pondělí 5. 6. bude odjezd od školy v 8:30, sraz je v 8:00 venku před školou. Vzhledem k tomu, že paní učitelky nebudou mít nikoho na pomoc, snažte se mít vše připravené podle rozpisu a neřešit konkrétní dotazy, starosti nebo nepředávat slovní informace. Vše, co by paní učitelky měly vědět, napište pokud možno v dostatečném předstihu elektronicky nebo na lísteček papíru při odjezdu. Případné dotazy nechte až po vybrání všech dokumentů a nejlépe když se vše zodpoví ve dnech před švp. Odjezd tak proběhne v menším zmatku. Děkujeme 🙂

Návrat do Prahy bude v pátek 9. 6. cca v 15:00. Přesný čas bude upřesněn na webových stránkách školy a/nebo tříd. Prosíme všechny rodiče, aby stránky během školy v přírodě sledovali (pokud to půjde, budeme posílat i průběžné informace) a dorazili v dostatečném předstihu. Děti bývají velmi nešťastné, pokud ihned po příjezdu svoje rodiče nevidí.

Seznam:

Na švp by děti měly mít kufr nebo cestovní tašku, ideálně na kolečkách. K tomu malý batůžek na záda, do kterého se musí vejít pláštěnka, svačina a pití na případný výlet.

Do kufru:

Pytel na špinavé prádlo (vhodný je povlak na polštář, ne igelitová taška)
Spodní prádlo na každý den + náhradní (budeme na švp 4 noci)
1x pyžamo
Tepláková souprava, tepláky, šusťáky nebo jiné dlouhé kalhoty na ven
Kraťasy, šortky
Jedno lepší oblečení do města (může být to, ve kterém děti pojedou)
Mikina
Bunda (větrovka)
Trička s krátkým i dlouhým rukávem
Pohodlné turistické boty, tenisky, holínky, sandály
Pláštěnka
Plavky (nejdeme do žádného bazénu, ale při vysokých teplotách jsou možné “vodní hry” venku)

Hygiena:

Klasické mýdlo na ruce (stačí malé cestovní)
Sprchový gel
Šampon, hřeben (dívky: gumičky, sponky)
Kartáček a pasta na zuby, kelímek
Balení papírových kapesníků
Opalovací krém, repelent (obojí podepsané!)
Krém na obličej, jelení lůj (podle uvážení)
Ručník + osuška

Další:

Pokrývka hlavy, sluneční brýle
Stolní hra (karty, malé deskové hry…), hračka, plyšák… – aby se děti zabavily o poledním klidu.
Náhradní láhev na pití (jedna se obvykle zničí) – ideálně 2 běžné půllitrové plastové lahve
Jednoduchá maska na karneval (neobsahující nebezpečné předměty (meče apod.) – P. učitelky budou mít s sebou malovátka a barevné křídy na vlasy, prosí tedy o informaci na případnou přecitlivělost kůže nebo alergie.
Pohledy, korespondenční lístky nebo dopisy nadepsané adresou domů (napíšeme Vám alespoň jednou)
Kapesné – doporučujeme kolem 100 Kč, příliš možností nákupu na místě nebude. Děti budou mít peníze celou dobu u sebe, prosíme o poučení, jak s nimi zacházet. Paní učitelky to nebudou kontrolovat.
Sladkosti – nejsou potřeba, ale pokud dáte, prosíme 5 kusů a méně, děti si s balíčkem budou hospodařit samy a k jídlu budou dostávat všeho dostatek.

Sportovní vybavení:

Sportovní oblečení,
Inline brusle, chrániče a helma (inline nebo cyklo).
Kdo nebude mít, tak využije půjčovnu na místě (za půjčení se nic neplatí).

Učení:

Písanka, pracovní sešit z prvouky – NAKONEC SE NEBUDEME UČIT – UČEBNICE NEBRAT!
Penál, nůžky, lepidlo v tyčince, pastelky
Vlastní kniha na čtení
Blok na vlastní psaní a malování

Do batůžku na cestu:

Přezůvky
Malá svačina
Něco na zabavení do autobusu
Kinedryl – podejte dětem v dostatečném předstihu, pokud se jim dělá špatně v autobuse. Nezapomeňte přibalit další s sebou na cestu zpět a/nebo případný výlet.
Plastový sáček (platí pro všechny děti)

Co s sebou dětem určitě nedávejte: mobilní telefony, tablety a jiné drahé vybavení, nebezpečné předměty (ostré věci, ale ani např. spreje jiné než repelent nebo krém), netrvanlivé potraviny, příliš objemné hry nebo hračky. Pokud si něčím nejste jisti, raději to dítěti nedávejte, případně se zeptejte třídní učitelky.

Oceníme, když budou všechny věci opatřené jménem nebo alespoň monogramem. Při balení na zpáteční cestu se vždy k nějakým věcem vůbec nikdo nehlásí. P. učitelkám to velmi usnadní práci před zpáteční cestou 🙂

U autobusu před odjezdem odevzdat:

• Léky (všechny podepsané jménem dítěte a uvedené dávkování), v jednom sáčku též opatřeným jménem, žádné léky ani mastičky nesmí děti mít u sebe
  • Potvrzení o bezinfekčnosti s datem odjezdu na švp (formulář dostanete těsně před švp)
  • 100 Kč v zalepené obálce opatřené jménem dítěte (jedná se o peníze navíc na případné nečekané výdaje; v případě nevyužití vrátíme zpět – nejedná se o kapesné pro děti)
  • 4 pohledy v jedné (podepsané) obálce určené Vašim dětem (dostanou první už v den odjezdu večer a poslední ve čtvrtek), očíslujte prosím podle pořadí, v jakém je dětem máme dávat.

Pokud chcete, můžete samozřejmě poslat ještě nějaké pohledy během samotné švp. Nadepište je vždy nejprve jménem dítěte a třídou, dále na adresu: Horský hotel Eden, 514 01 Jestřabí v Krkonoších. Posílejte ale v dostatečném předstihu, ať stihnou dojít 🙂

Děkujeme a těšíme se,

Paní učitelky 1. tříd