Čtenářské dílny

zde je pár informací:

Čtenářské dílny budou probíhat každý týden v PÁTEK. Děti si mohou knihu nechávat ve škole ve složce a číst kdykoliv během týdne, nebo si ji mohou nosit domů a ve škole jí mít jen v pátek.

Když knihu dočtou, na další hodinu si přinesou další. Prosím, aby šlo o beletrii, kde je souvislý děj a postavy. Může být i komiks. Naučné knihy ne, i když jsou pro děti zajímavé. Bohužel se s nimi hůře pracuje. 🙂

Pravidla:

1. Děti čtou svoji knížku, kterou si samy přinesly a vybraly z domova nebo knihovny.
  2. Děti si čtou po vymezenou dobu, potichu, nikoho neruší.  S knížkou si zalezou, kam chtějí.
    (pod lavici, na koberec, do kouta …)
  3. Paní učitelka čte taktéž svou knihu. (Když máte prvňáčky, je dobré si číst nějakou dětskou knížku, na které dětem modelujete to, co od nich očekáváte, aby sdílely ony samy.)
  4. Čtenářská dílna se musí realizovat pravidelně, nejlépe 1x týdně.

Také přikládám video, které mě inspirovalo: